• Materská škola Nové Sady je trojtriedna MŠ.

Dieťa v materskej škole absolvuje predprimárne vzdelávanie, ktoré končí dovŕšením šiesteho roku veku dieťaťa.

Predprimárne vzdelávanie detí v MŠ je zabezpečované kvalifikovanými učiteľkami, ktoré zodpovedajú za bezpečnosť i zdravie dieťaťa počas pobytu v MŠ. Vzdelávanie je uskutočňované podľa školského vzdelávacieho programu „Včielky a Lienky v akcii“, ktorý je spracovaný v súlade so Štátnym vzdelávacím programom.

Pedagógovia vyvážene rozvíjajú u detí  kognitívnu, senzomotorickú  a sociálno-emocionálnu úroveň, dôležitú pre ďalšie vzdelávanie v škole a ako základ pre život v spoločnosti. Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí i v oblasti intelektuálnej, telesnej, morálnej či estetickej. MŠ rozvíja schopnosti a zručnosti detí vzhľadom na ich individuálne a vekové osobitosti. Pedagogický prístup sa opiera o pozitívnu výchovu, založenú na láske a dôvere k dieťaťu.

Počas školského roka s deťmi organizujeme rôzne akcie – tvorivé dielne so starými rodičmi, divadelné predstavenia, planetárium, plavecký výcvik, školský výlet a iné zaujímavé aktivity.

Veríme, že naša webová stránka Vám prinesie všetky potrebné informácie.